Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezes TK zawiadomił prokuraturę o wycieku projektu wyroku trybunału

10.03.2016, 16:01; Aktualizacja: 10.03.2016, 16:27
 • Wyślij
 • Drukuj

9 marca, przed oficjalnym ogłoszeniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. ustawy naprawczej na portalu wPolityce.pl został opublikowany projekt tego orzeczenia. W związku z zaistniałą sytuacją, prezes Andrzej Rzepliński zgłosił sprawę prokuraturze.  

Reklama

Zajmie się nią Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Podstawą prawną zawiadomienia jest art. 266 kodeksu karnego, który stanowi, że kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją czy wykonywaną pracą, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.

Prezes Rzepliński zlecił też wewnętrzną kontrolę w TK, która ma ustalić źródło przecieku.

PS/źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.