Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

PiS zgłosił kolejnego kandydata na sędziego TK

29.03.2016, 15:13; Aktualizacja: 29.03.2016, 15:28

Został nim prof. Zbigniew Jędrzejewski, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego. Ma on zająć miejsce sędziego Mirosława Granata, którego kadencja upływa 27 kwietnia. 30 marca na zaproszenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego mają spotkać się szefowie klubów parlamentarnych, aby podyskutować o "uspokojeniu napięć i sporów w parlamencie, a przede wszystkim poza nim".

Reklama

- To będzie spotkanie, na którym będziemy chcieli uzyskać odpowiedź pozostałych klubów parlamentarnych na wezwanie o pewne uspokojenie napięć i sporów w parlamencie, a przede wszystkim poza nim. Szczególnie niedopuszczalna dla nas jest sytuacja, gdy liderzy dwóch partii opozycyjnych donoszą na własne państwo za granicą, co - jak myślę - jest oburzające, co również opinia publiczna w Polsce przyjmuje z rosnącą irytacją i oburzeniem - powiedział dziennikarzom w Sejmie szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Pozostało jeszcze 36% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.