Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

PiS zgłosił kolejnego kandydata na sędziego TK

29.03.2016, 15:13; Aktualizacja: 29.03.2016, 15:28

Został nim prof. Zbigniew Jędrzejewski, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego. Ma on zająć miejsce sędziego Mirosława Granata, którego kadencja upływa 27 kwietnia. 30 marca na zaproszenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego mają spotkać się szefowie klubów parlamentarnych, aby podyskutować o "uspokojeniu napięć i sporów w parlamencie, a przede wszystkim poza nim".

Reklama

- To będzie spotkanie, na którym będziemy chcieli uzyskać odpowiedź pozostałych klubów parlamentarnych na wezwanie o pewne uspokojenie napięć i sporów w parlamencie, a przede wszystkim poza nim. Szczególnie niedopuszczalna dla nas jest sytuacja, gdy liderzy dwóch partii opozycyjnych donoszą na własne państwo za granicą, co - jak myślę - jest oburzające, co również opinia publiczna w Polsce przyjmuje z rosnącą irytacją i oburzeniem - powiedział dziennikarzom w Sejmie szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Pozostało jeszcze 36% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.