Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy prezes Iustitii

04.04.2016, 06:48; Aktualizacja: 04.04.2016, 06:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Na czele największego w Polsce stowarzyszenia sędziów stanął Krystian Markiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach.

Reklama

Wybory prezesa miały miejsce podczas odbywającego się w weekend zjazdu delegatów. Na sędziego Markiewicza głosowały 124 osoby, 24 było przeciw, trzy wstrzymały się od głosu.

Piastujący przez ostatnie sześć lat stanowisko prezesa sędzia Maciej Strączyński w ostatniej chwili nieoczekiwanie wycofał się z rywalizacji. W zarządzie stowarzyszenia znaleźli się także m.in. sędziowie: Rafał Puchalski, Bartłomiej Przymusiński (który w 2013 r. przegrał z sędzią Strączyńskim w wyborach o prezesurę), Arkadiusz Tomczak, Małgorzata Dziemianowicz i Wojciech Buchajczuk.

Krystian Markiewicz dotąd sprawdził się jako rzutki szef śląskiego oddziału Iustitii. Powszechne uznanie zdobył też jako współinicjator projektu edukacji prawnej młodzieży pod hasłem „Lex bez łez”. Orzekanie łączy z pracą naukową. Jest doktorem habilitowanym, adiunktem w Katedrze Postępowania Cywilnego WPiA Uniwersytetu Śląskiego. W niedawnej rozmowie z Prawnikiem deklarował, że po objęciu sterów w Iustitii nie planuje przeprowadzać rewolucji, na pewno jednak postara się zdynamizować zarządzanie stowarzyszeniem.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:sędzia
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.