Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy prezes Iustitii

04.04.2016, 06:48; Aktualizacja: 04.04.2016, 06:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Na czele największego w Polsce stowarzyszenia sędziów stanął Krystian Markiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach.

Reklama

Wybory prezesa miały miejsce podczas odbywającego się w weekend zjazdu delegatów. Na sędziego Markiewicza głosowały 124 osoby, 24 było przeciw, trzy wstrzymały się od głosu.

Piastujący przez ostatnie sześć lat stanowisko prezesa sędzia Maciej Strączyński w ostatniej chwili nieoczekiwanie wycofał się z rywalizacji. W zarządzie stowarzyszenia znaleźli się także m.in. sędziowie: Rafał Puchalski, Bartłomiej Przymusiński (który w 2013 r. przegrał z sędzią Strączyńskim w wyborach o prezesurę), Arkadiusz Tomczak, Małgorzata Dziemianowicz i Wojciech Buchajczuk.

Krystian Markiewicz dotąd sprawdził się jako rzutki szef śląskiego oddziału Iustitii. Powszechne uznanie zdobył też jako współinicjator projektu edukacji prawnej młodzieży pod hasłem „Lex bez łez”. Orzekanie łączy z pracą naukową. Jest doktorem habilitowanym, adiunktem w Katedrze Postępowania Cywilnego WPiA Uniwersytetu Śląskiego. W niedawnej rozmowie z Prawnikiem deklarował, że po objęciu sterów w Iustitii nie planuje przeprowadzać rewolucji, na pewno jednak postara się zdynamizować zarządzanie stowarzyszeniem.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:sędzia
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.