Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Polska sędzia w Sądzie UE

14.04.2016, 10:58; Aktualizacja: 15.04.2016, 10:28
 • Wyślij
 • Drukuj

13 kwietnia prof. Nina Półtorak oraz 6 innych nominowanych sędziów złożyło ślubowanie i podjęło obowiązki sędziów Sądu Unii Europejskiej. Kadencja sędzi z Polski potrwa do 31 sierpnia 2016 r.

Reklama

Nina Półtorak jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktorat obroniła w w 2001 roku, a 10 lat później zrobiła habilitację. Od 2013 r. jest profesorem w katedrze prawa europejskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na WPiA UJ pełniła funkcję dyrektora programu podyplomowych studiów prawa europejskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W latach 2000-2012 była radcą prawnym. Następnie przez cztery lata zasiadała jako sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, skąd została delegowana do Naczelnego Sądu Administracyjnego (2014-2016). W tym ostatnim sądzie pełniła również funkcję naczelnika Wydziału Prawa Europejskiego.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.