Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Polska sędzia w Sądzie UE

14.04.2016, 10:58; Aktualizacja: 15.04.2016, 10:28
 • Wyślij
 • Drukuj

13 kwietnia prof. Nina Półtorak oraz 6 innych nominowanych sędziów złożyło ślubowanie i podjęło obowiązki sędziów Sądu Unii Europejskiej. Kadencja sędzi z Polski potrwa do 31 sierpnia 2016 r.

Reklama

Nina Półtorak jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktorat obroniła w w 2001 roku, a 10 lat później zrobiła habilitację. Od 2013 r. jest profesorem w katedrze prawa europejskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na WPiA UJ pełniła funkcję dyrektora programu podyplomowych studiów prawa europejskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W latach 2000-2012 była radcą prawnym. Następnie przez cztery lata zasiadała jako sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, skąd została delegowana do Naczelnego Sądu Administracyjnego (2014-2016). W tym ostatnim sądzie pełniła również funkcję naczelnika Wydziału Prawa Europejskiego.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.