Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędziowie w europejskim stylu

14.04.2016, 14:54; Aktualizacja: 14.04.2016, 16:07
 • Wyślij
 • Drukuj

Polska Sekcja Międzynarodowej Komisji Prawników ogłosiła laureatów XV edycji konkursu, którego celem jest promowanie najwyższego poziomu pracy sędziów.

Reklama

Tytuł honorowy „Sędzia Europejski 2015” otrzymali:

-w kategorii sądów rejonowych: sędzia Ewa Felińczak,

-w kategorii sądów okręgowych: sędzia Dariusz Mazur,

-w kategorii sądy apelacyjne: sędzia Aleksandra Janas,

-w kategorii wojewódzkie sądy administracyjne: sędzia Ewa Cisowska-Sakrajda.

Patronat nad konkursem sprawowali: pierwszy prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. dr hab. Andrzej Rzepliński oraz sekretarz generalny Rady Europy Torbjørn Jagland.

PS/źródło: SN

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.