Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia Łączewski nie będzie orzekał w sprawach karnych

11.05.2016, 12:11; Aktualizacja: 11.05.2016, 12:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Wojciech Łączewski został przeniesiony do Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieście - informuje Gazeta Wyborcza.

Reklama

Gazeta donosi, że przeniesienie nastąpiło na wniosek samego sędziego.

Łączewski przejął stanowisko po sędzi, która awansowała do sądu okręgowego. Pisemny wniosek o przeniesienie nie zawierał uzasadnienia, jednak wolny wakat w wydziale cywilnym zadecydował o jego zaakceptowaniu przez prezesa i o zgodzie Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie na przeniesienie sędziego - informuje GW.

Sędzia Łączewski sądził wcześniej w wydziale karnym stołecznego sądu. Stało się o nim głośno, gdy skazał na więzienie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Trzy miesiące temu wybuchła afera z jego udziałem. "Warszawska Gazeta" opublikowała zapis wiadomości z profilu społecznościowego, który rzekomo należy do sędziego Wojciecha Łączewskiego. Wynika z nich, że miał on zaproponować Tomaszowi Lisowi "pomoc w zwalczaniu rządu PiS".

Sędzia sam złożył zawiadomienie do prokuratury, że ktoś się pod niego podszył. Oddał śledczym do analizy dwa swoje laptopy i telefon. Sprawa jest w toku.

PS/źródło: GW

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.