Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia Łączewski nie będzie orzekał w sprawach karnych

11.05.2016, 12:11; Aktualizacja: 11.05.2016, 12:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Wojciech Łączewski został przeniesiony do Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieście - informuje Gazeta Wyborcza.

Reklama

Gazeta donosi, że przeniesienie nastąpiło na wniosek samego sędziego.

Łączewski przejął stanowisko po sędzi, która awansowała do sądu okręgowego. Pisemny wniosek o przeniesienie nie zawierał uzasadnienia, jednak wolny wakat w wydziale cywilnym zadecydował o jego zaakceptowaniu przez prezesa i o zgodzie Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie na przeniesienie sędziego - informuje GW.

Sędzia Łączewski sądził wcześniej w wydziale karnym stołecznego sądu. Stało się o nim głośno, gdy skazał na więzienie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

Trzy miesiące temu wybuchła afera z jego udziałem. "Warszawska Gazeta" opublikowała zapis wiadomości z profilu społecznościowego, który rzekomo należy do sędziego Wojciecha Łączewskiego. Wynika z nich, że miał on zaproponować Tomaszowi Lisowi "pomoc w zwalczaniu rządu PiS".

Sędzia sam złożył zawiadomienie do prokuratury, że ktoś się pod niego podszył. Oddał śledczym do analizy dwa swoje laptopy i telefon. Sprawa jest w toku.

PS/źródło: GW

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.