Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowa przewodnicząca ENCJ

06.06.2016, 11:39; Aktualizacja: 06.06.2016, 11:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Na ostatnim Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiej Sieci Rad Sądowniczych wybrano nowego prezesa organizacji. Została nim Nuria Díaz Abad.

Reklama

Zastąpiła ona na tym stanowisku brytyjskiego sędziego Geoffreya Vosa.

Nuria Díaz Abad to hiszpańska adwokat, która jako ekspert brała udział w reformach Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

- ENCJ skupia się na niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądownictwa, przyglądamy się państwom, które w zakresie tej niezawisłości i niezależności mogą mieć jakieś problemy - powiedziała PAP nowa przewodnicząca.

Jej kadencja będzie trwała 2 lata.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.