Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy wiceprezes NSA

16.06.2016, 15:40; Aktualizacja: 16.06.2016, 23:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Na urząd wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego został powołany sędzia Jan Rudowski.

Reklama

Jan Rudowski - ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W latach 1984 - 1998 był zatrudniony w Izbie Skarbowej w Bydgoszczy na stanowiskach związanych z orzecznictwem w sprawach zobowiązań podatkowych. 10 maja 1991 r. został powołany przez ministra finansów na stanowisko dyrektora tej izby.

W okresie od 1998 do 2001 pełnił funkcję podsekretarza stanu, a następnie sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiedzialny był za prace legislacyjne dotyczące prawa podatkowego materialnego i procesowego, interpretację urzędową przepisów prawa podatkowego, nadzór nad orzecznictwem organów podatkowych, doprowadzenie do ujednolicenia orzecznictwa organów podatkowych oraz nadzór na poborem podatków przez administrację skarbową.

W latach 1999-2000 pełnił funkcję prezydenta Intra-European Organisation of Tax Administrations (IOTA), międzynarodowej organizacji mającej na celu m.in. wzmocnienie współpracy i rozwój administracji podatkowej w Europie.

W maju 2002 r. został powołany na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. Od 1 stycznia 2004 r. orzeka w Izbie Finansowej NSA. Z kolei od lutego 2016 r. kieruje pracami tej izby.

6 czerwca 2016 r. prezydent powołał go na stanowisko wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

PS/źródło: NSA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:NSA
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.