Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy wiceprezes NSA

16.06.2016, 15:40; Aktualizacja: 16.06.2016, 23:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Na urząd wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego został powołany sędzia Jan Rudowski.

Reklama

Jan Rudowski - ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W latach 1984 - 1998 był zatrudniony w Izbie Skarbowej w Bydgoszczy na stanowiskach związanych z orzecznictwem w sprawach zobowiązań podatkowych. 10 maja 1991 r. został powołany przez ministra finansów na stanowisko dyrektora tej izby.

W okresie od 1998 do 2001 pełnił funkcję podsekretarza stanu, a następnie sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiedzialny był za prace legislacyjne dotyczące prawa podatkowego materialnego i procesowego, interpretację urzędową przepisów prawa podatkowego, nadzór nad orzecznictwem organów podatkowych, doprowadzenie do ujednolicenia orzecznictwa organów podatkowych oraz nadzór na poborem podatków przez administrację skarbową.

W latach 1999-2000 pełnił funkcję prezydenta Intra-European Organisation of Tax Administrations (IOTA), międzynarodowej organizacji mającej na celu m.in. wzmocnienie współpracy i rozwój administracji podatkowej w Europie.

W maju 2002 r. został powołany na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. Od 1 stycznia 2004 r. orzeka w Izbie Finansowej NSA. Z kolei od lutego 2016 r. kieruje pracami tej izby.

6 czerwca 2016 r. prezydent powołał go na stanowisko wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

PS/źródło: NSA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:NSA
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.