Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie

30.06.2016, 15:22; Aktualizacja: 30.06.2016, 16:15
 • Wyślij
 • Drukuj

Akt powołania do pełnienia tej funkcji otrzymała Beata Waś. Jej kadencja potrwa 6 lat.

Reklama

Beata Waś ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jako asesor orzekała w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim.

Karierę orzeczniczą jako pełnoprawny sędzia rozpoczynała z kolei w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie. Od 1997 do 2001 roku pełniła funkcję wiceprezesa tego sądu.

W okresie od maja 2001 roku do września 2003 roku przebywała na delegacji w Sądzie Okręgowym w Warszawie, a później została sędzią tego sądu.

1 grudnia 2011 roku została oddelegowana z kolei do orzekania w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. 1 lutego 2014 r. otrzymała nominację na sędziego tego sądu.

Jej kariera związana jest głównie z pionem wieczystoksięgowym.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.