Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie

30.06.2016, 15:22; Aktualizacja: 30.06.2016, 16:15
 • Wyślij
 • Drukuj

Akt powołania do pełnienia tej funkcji otrzymała Beata Waś. Jej kadencja potrwa 6 lat.

Reklama

Beata Waś ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jako asesor orzekała w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim.

Karierę orzeczniczą jako pełnoprawny sędzia rozpoczynała z kolei w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie. Od 1997 do 2001 roku pełniła funkcję wiceprezesa tego sądu.

W okresie od maja 2001 roku do września 2003 roku przebywała na delegacji w Sądzie Okręgowym w Warszawie, a później została sędzią tego sądu.

1 grudnia 2011 roku została oddelegowana z kolei do orzekania w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. 1 lutego 2014 r. otrzymała nominację na sędziego tego sądu.

Jej kariera związana jest głównie z pionem wieczystoksięgowym.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.