Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowe sędziowskie stowarzyszenie

08.08.2016, 15:17; Aktualizacja: 08.08.2016, 15:54
 • Wyślij
 • Drukuj

Z inicjatywy sędziów: Anny Hrycaj, Zbigniewa Miczka oraz Janusza Płocha powstało Stowarzyszenie Sędziów Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

Reklama

Impulsem do jego założenia była reforma prawa upadłościowego i naprawczego, wprowadzona z początkiem 2016 roku do polskiego systemu prawnego.

Celem stowarzyszenia jest wymiana doświadczeń między sędziami zajmującymi się tą problematyką, upowszechnianie świadomości prawnej w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, prowadzenie działalności edukacyjnej oraz współdziałanie w toku prac legislacyjnych na rzecz poprawy jakości prawa.

Do zadań statutowych organizacji należy również reprezentowanie środowiska sędziów orzekających w sprawach restrukturyzacyjnych i upadłościowych oraz kreowanie dobrego wizerunku sądów.

Siedziba stowarzyszenia mieści w Krakowie.

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.