Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowe sędziowskie stowarzyszenie

08.08.2016, 15:17; Aktualizacja: 08.08.2016, 15:54
 • Wyślij
 • Drukuj

Z inicjatywy sędziów: Anny Hrycaj, Zbigniewa Miczka oraz Janusza Płocha powstało Stowarzyszenie Sędziów Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

Reklama

Impulsem do jego założenia była reforma prawa upadłościowego i naprawczego, wprowadzona z początkiem 2016 roku do polskiego systemu prawnego.

Celem stowarzyszenia jest wymiana doświadczeń między sędziami zajmującymi się tą problematyką, upowszechnianie świadomości prawnej w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, prowadzenie działalności edukacyjnej oraz współdziałanie w toku prac legislacyjnych na rzecz poprawy jakości prawa.

Do zadań statutowych organizacji należy również reprezentowanie środowiska sędziów orzekających w sprawach restrukturyzacyjnych i upadłościowych oraz kreowanie dobrego wizerunku sądów.

Siedziba stowarzyszenia mieści w Krakowie.

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.