Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędziowskie stowarzyszenia łączą siły

23.08.2016, 14:20; Aktualizacja: 23.08.2016, 14:53
 • Wyślij
 • Drukuj

Cztery organizacje zrzeszające sędziów stworzyły platformę na rzecz niezawisłego sądownictwa w Turcji.

Reklama

W jej skład weszły: Stowarzyszenie Europejskich Sędziów Sądów Administracyjnych (AEAJ), Europejskie Stowarzyszenie Sędziów (EAJ), Sędziowie dla Sędziów i “Magistrats Européens pour la Démocratie et les Libertés” (MEDEL).

Pierwszym działaniem, które podjęli są dwa listy, które przesłali do sekretarza generalnego i zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy. Podkreślają w nich, że "niezawisłość sądownictwa jest wartością wspólną dla wszystkich i wszyscy europejscy sędziowie muszą wspólnie stanąć w jej obronie."

PS/źródło: "Iustitia"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.