Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku

24.08.2016, 13:53; Aktualizacja: 24.08.2016, 14:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Aż czterech sędziów Sądu Najwyższego jednocześnie podjęło decyzję o przejściu w stan spoczynku. Wśród nich kierujący izbą karną prof. Lech Paprzycki.

Reklama

23 sierpnia odbyła się ostatnia rozprawa pod jego przewodnictwem. W lipcu natomiast swoim ostatnim rozprawom przewodniczyli też prezes SN kierujący pracami izby cywilnej od 1996 r. prof. Tadeusz Ereciński oraz Teresa Flemming Kulesza szefująca izbie pracy, ubezpieczeń społecznych i spraw publicznych, pierwsza kobieta prezes SN.

28 sierpnia zgodnie z nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym z 12 czerwca 2015 r., która wprowadziła kadencyjność prezesów SN, wygasają dotychczasowe powołania na to stanowisko. Funkcję straci zatem także sędzia Janusz Godyń kierujący izbą wojskową, ale pozostanie w SN.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.