Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku

24.08.2016, 13:53; Aktualizacja: 24.08.2016, 14:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Aż czterech sędziów Sądu Najwyższego jednocześnie podjęło decyzję o przejściu w stan spoczynku. Wśród nich kierujący izbą karną prof. Lech Paprzycki.

Reklama

23 sierpnia odbyła się ostatnia rozprawa pod jego przewodnictwem. W lipcu natomiast swoim ostatnim rozprawom przewodniczyli też prezes SN kierujący pracami izby cywilnej od 1996 r. prof. Tadeusz Ereciński oraz Teresa Flemming Kulesza szefująca izbie pracy, ubezpieczeń społecznych i spraw publicznych, pierwsza kobieta prezes SN.

28 sierpnia zgodnie z nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym z 12 czerwca 2015 r., która wprowadziła kadencyjność prezesów SN, wygasają dotychczasowe powołania na to stanowisko. Funkcję straci zatem także sędzia Janusz Godyń kierujący izbą wojskową, ale pozostanie w SN.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.