Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sprawa sędziego Łączewskiego trafiła do Krakowa

26.09.2016, 10:51; Aktualizacja: 26.09.2016, 11:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Kilka dni temu akta sprawy dotyczące sędziego Wojciecha Łączewskiego przekazano z Prokuratury Okręgowej w Legnicy do Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Reklama

Prokuratura Krajowa informuje, że przeniesienie śledztwa w sprawie bezprawnego uzyskania dostępu do komputera sędziego Łączewskiego, nastąpiło w związku ze złożeniem przez niego zawiadomienia o podejrzeniu ujawnienia informacji z postępowania przygotowawczego. 

"Decyzja została podjęta w trosce o rzetelność prowadzonego postępowania. Zawiadomienie sędziego może bowiem oznaczać konieczność przesłuchania prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Legnicy, gdzie dotychczas prowadzono to śledztwo" - czytamy w oświadczeniu. 

Z tego względu PO w Legnicy złożyła wniosek o przeniesienie sprawy, a PK go uwzględniła.

PS/źródło: PK

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.