Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sprawa sędziego Łączewskiego trafiła do Krakowa

26.09.2016, 10:51; Aktualizacja: 26.09.2016, 11:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Kilka dni temu akta sprawy dotyczące sędziego Wojciecha Łączewskiego przekazano z Prokuratury Okręgowej w Legnicy do Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Reklama

Prokuratura Krajowa informuje, że przeniesienie śledztwa w sprawie bezprawnego uzyskania dostępu do komputera sędziego Łączewskiego, nastąpiło w związku ze złożeniem przez niego zawiadomienia o podejrzeniu ujawnienia informacji z postępowania przygotowawczego. 

"Decyzja została podjęta w trosce o rzetelność prowadzonego postępowania. Zawiadomienie sędziego może bowiem oznaczać konieczność przesłuchania prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Legnicy, gdzie dotychczas prowadzono to śledztwo" - czytamy w oświadczeniu. 

Z tego względu PO w Legnicy złożyła wniosek o przeniesienie sprawy, a PK go uwzględniła.

PS/źródło: PK

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.