Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wybrano obywatelskiego sędziego roku

28.09.2016, 11:21; Aktualizacja: 28.09.2016, 11:31
 • Wyślij
 • Drukuj

Wyróżniona została sędzia Katarzyna Kościów-Kowalczyk z Sądu Rejonowego w Jaworze.

Reklama

Jej największym osiągnięciem w 2016 r. było zorganizowanie po raz pierwszy w sądzie w Jaworze dnia otwartego. Dzięki jej codziennej aktywności sąd odwiedziło wielu mieszkańców. Spotkali się z sędziami i przedstawicielami innych profesji prawniczych, poznali zasady prowadzenia postępowania sądowego i roli poszczególnych uczestników postępowania.

Wyróżnienie za działalność edukacyjną przyznano z kolei sędziemu Arkadiuszowi Krupie, którego pasją jest rysowanie. Kapituła wręczając nagrodę podkreślała, że swoimi obrazkami pokazał ludzką twarz wymiaru sprawiedliwości. Jego satyryczne rysunki można obejrzeć na Facebooku na profilu Ślepym Okiem Temidy.

O prestiżowy tytuł walczyło w tym roku kilkudziesięciu pretendentów z całego kraju. 

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.