Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędziowie przeciwko hejtowi

25.11.2016, 14:43; Aktualizacja: 25.11.2016, 15:36
 • Wyślij
 • Drukuj

"Iustitia" uruchomiła specjalną skrzynkę mailową, na którą można przesyłać informacje w sprawie wypowiedzi mogących naruszać dobra osobiste poszczególnych sędziów, w związku z pełnioną przez nich służbą.

Reklama

W związku z wypowiedziami, które "z uwagi na swą pozamerytoryczną treść, nierzetelność lub też (...) formę zmierzają do osłabienia autorytetu wymiaru sprawiedliwości lub mogą naruszać dobra osobiste poszczególnych sędziów" "Iustitia" uruchomiła skrzynkę mailową : hejtstop@iustitia.pl. "Prosimy o nadsyłanie na nią wszelkich informacji, które w państwa ocenie, winny być przez nas przeanalizowane czy też wymagają stosownej reakcji" - czytamy w komunikacie na stronie stowarzyszenia.

Poczta została założona w ramach współpracy z INPRIS, który realizuje projekt obejmujący obserwacje wydarzeń i działań legislacyjnych dotyczących sądownictwa i sądów, a którego ważnym elementem jest też dokumentowanie aktów mowy nienawiści wobec sędziów.

PS/źródło: " Iustitia"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:sędzia
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.